Петмина скопјани се степале во Градскиот парк

386

Околу три часот по полноќ, во скопската полиција синоќа била пријавена тепачка кај фонтаната во Градскиот парк во Скопје.

Како што информираат од МВР, во тепачката од едната страна учествувале три лица на возраст од 32, 19 и 20 години и двајца 36-годишници од другата страна, сите од Скопје.

Полицијата реагирала на местото на настанот, а против учесниците во тепачката ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.