Петрушевски до Апасиев: Куче што лае не каса, посебно ако така е дресирано од стопанот

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски преку статус на Фејсбук пишува дека „Куче што лае, не каса, посебно ако така е дресирано од стопанот„, алудирајќи на Левица и Димитар Апасиев.

-ОК и што е ефектот од делувањето на Димче Камиказа❓

Ефектот е еднаков на 0 👇

❌Еуростандард пропадна;
❌Уставен не ја поништи верифкацијата на 8-те пратеници;
❌Декларацијата на Левица не помина;
❌Не го суспендираа законот за Гама;
❌Не е одложен пописот…

✅Само средбите со амбасадорите се реализирани.

Куче што лае, не каса, посебно ако така е дресирано од стопанот❗

 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.