-2.1 C
Skopje
среда, јануари 20, 2021

Петрушевски: Не дозволуваме приватизација на државата од Заеви

54

Не дозволуваме приватизација на државата од Заеви, порача Бране Петрушевски од протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ во Куманово.

„Не дозволуваме испумпување на државни и европски пари во џебовите на властодршците!

Ќе се бориме против прогонот и драконските законски казни нарачани од власта!

ВМРО е на улица“, порача тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.