Крими хроника

Пијан Охриѓанец со нож се заканувал во ноќен клуб

Пијан Охриѓанец со нож се заканувал во ноќен клуб

Ноќеска по полноќ во ноќен клуб во Охрид 25 годишен маж , под дејство на алкохол , со нож им се заканувал на гостите .

На десетти ноември оваа година, во 00.50 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во ноќен клуб на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, лицето Ф.А. (25 ) од Охрид влегол и извадил нож, по што почнал да вика.

Тогаш В.Х.(43), одговорно лице во клубот,го оттргнал надвор пред објектот и се обидел да му го одземе ножот при што, бил повреден во показалецот од левата рака. На В.Х. му е укажана лекарска помош во Општата болница во Охрид, додека Ф.А. е приведен во полициска станица и при извршено алкотестирање, кај него е констатирана голема количина алхохол во крвта, се наведува во соопштението на СВР Охрид.