Крими хроника

Пијан струмичанец ја претепал мајка му

Пијан струмичанец ја претепал мајка му

СВР Струмица поднесе кривична пријава против лицето М.В. (40) од Струмица поради постоење основи на сомнение сторено кривично дело „телесна повреда“.

На 18-ти мај годинава во 5.30 часот пријавениот, откако се довел во алкохолизирана состојба, започнал вербална расправија со неговата мајка по што и физички ја нападнал нанесувајќи и видливи телесни повреди.