Пике: Нејмар треба да излезе и да зборува за својот трансфер

20

Дефанзивецот на Барселона, Џерард Пике ја коментираше темата за евентуалното враќање на Нејмар во составот.

Според него, Бразилецот е тој што треба јавно да коментира за ова прашање.

– Има луѓе кои не беа задоволни од начинот на кој го напушти тимот, но има и такви кои беа многу среќни со неговата презентација овде. Ова е комплицирана операција. Тој е играч на Пари Сен Жермен, а составот што го имаме е доволно добар за да го освоиме секој трофеј. Ако се појави оваа можност, вие ја знаете мојата врска со него. Ќе ми биде драго ако се врати, но тој е играч на ПСЖ. Личното мислење не го менува ова. Нејмар е тој што треба да зборува за темата. Ако сака да зборува или да даде свое мислење, треба да излезе и да зборува. Тој е ѕвезда на и надвор од теренот. Ние чекаме да видиме што ќе се случи, рече Пике пред мечот со Наполи вечерва.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.