Пиштол пронајден во кругот на основно училиште во Тетово

Вработен во тетовско основно училиште вчера пронашол пиштол во кругот на училиштето.

Од тетовската полиција информираат дека случајот кај нив е пријавен во 16:45 часот.

-Во СВР Тетово пријавено е дека 33-годишен вработен во тетовско основно училиште, на спортско игралиште во кругот на училиштето, пронашол пиштол, истакнуваат од СВР Тетово.

Додаваат дека пиштолот е подигнат за вештачење и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.