Пласидо Доминго хоспитализиран во Мексико поради коронавирус

42

Славниот шпански оперски пејач Пласидо Доминго (79), е згрижен во болница во Акапулко, Мексико, поради компликации од заразата со КОВИД-19, изјави денеска неговиот гласноговорник.

– Тој е добро и реагира на терапијата, додаде тој за Си-Ен-Ен.

Доминго минатата недела објави дека е заболен од новиот коронавирус, повикувајќи ги своите обожаватели на нимателност.

„Заедно можеме да се избориме против вирусот и да ставиме крај на оваа криза за да можеме што поскоро да се вратиме на нашите секојдневни активности“, напиша Доминго на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.