Плејбој жртва на корона и на постмодерниот свет

123

Плејбој најнова жртва на КОРОНА и на постмодерниот свет. Денеска беше објавено дека престанува да се издава во печатена форма после 67 години непрекинато излегување.

И имаше неспорно влијание на животот и културата во САД во текот на децениите што следеа.

На насловните страници се појавија редица славни личности, како и Мерлин Монро, на сликата погоре… Појавувањето на насловната страница се сметаше за големо достигнување во кариерата и на одредени личности им помагаше да се стекнат со големи договори за филмови, серии и книги…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.