Пленковиќ негативен на тестот за коронавирус

19

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ е негативен на тестот за коронавирус, соопшено е денеска од неговиот кабинет.

Пленковиќ се тестираше на новиот коронавирус поради кашлица, со оглед на одговорната функција која ја извршува.

– Тој се тестираше на присутност на коронавирусот. Резултатот е негативен. Трошкот од тестирањето ќе го подмири лично, соопшти портпаролот на хрватската Влада, Марко Милиќ на официјалниот налог на Твитер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.