ПМФЛ: Победи за Вардар, Шкендија и Македонија ЃП

25

Екипите на Вардар, Шкендија и Македонија ЃП забележаа идентични победи на денешните натпревари од 7. коло во Првата македонска фудбалска лига.

По три бода освоија и Академија Пандев и Струга Трим Лум.

Резултати:
Академија Пандев – Силекс 1:0
Пелистер – Шкендија 1:3
Ренова – Македонија ЃП 1:3
Струга Трим Лум – Шкупи 2:0
Вардар – Беласица 3:1.

Вчера, Борец – Работнички 0:0.

Табела: Шкендија 17 бода, Шкупи 13, Македонија ЃП 13, Борец 12, Струга 11, Силекс 10, Работнички 10, Вардар 10, Пелистер 9, Академија Пандев 6, Ренова 5, Беласица 0.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.