Спорт

ПМФЛ: Први бодови за шампионот Вардар

ПМФЛ: Први бодови за шампионот Вардар

Шампионот Вардар ја постигна првата победа во новото првенство од Првата македонска фудбалска лига, откако попладнево со убедливи 4:0 ја совлада Победа.

Деби триумф во Првата лига забележа и Академија Пандев, а третиот денешен дуел заврши нерешено.

Постигнати резултати на денеска одиграни средби од 2.коло во ПМФЛ:

Академија Пандев – Скопје 2:0,
Пелистер – Работнички 1:1 и
Вардар – Победа 4:0.

Вчера, Ренова – Силекс 0:3.

Колото ќе се комплетира утре со дуелот Шкупи – Шкендија.

На табелата лидер е Силекс со 6 бода, пред Академија Пандев и Пелистер кои имаат по 4.