ПМФЛ: Шкупи испушти победа, Работнички убедлив со Скопје

Фудбалерите на Шкупи направија пресврт против Академија Пандев, имаа водство до 91. минута, но струмичани се погрижија за израмнување и освојување важен бод на оваа средба.

Цефас донесе водство за Шкупи во 12. минута, Крстевски и Руфати до 36. минута направија пресврт за Академија Пандев, но до крајот на полувремето се случи уште еден резултатски пресврт.

Шкупи израмни со голот на Данфа, а Хамиди во судиското надополнување донесе водство од 3:2. Тој резултат беше актуелен до надополнувањето на вториот дел, кога „пандевци“ израмнија и ги поставија конечните 3:3 преку Трајков.

Работнички немаше проблеми со Скопје и го доби натпреварот со 4:0, а победата беше најавена со голот на Рушевиќ во првиот дел.

По денешното реми, Шкупи остана на второто место на табелата, со бод помалку од лидерот Струга.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.