По 14 часа Фејсбук и Инстаграм се вратија во живот

15

Вчера апликациите Инстаграм и Фејсбук имаа прекин во рок од рекордни 14 часа, по што најголемата социјална мрежа во светот Фејсбук мораше да го објаснат својот проблем преку својот ривал Твитер.

Станува збор за технички проблем, а од компанијата на Твитер објавија дека проблемот ќе биде решен во најбрз можен рок.

Facebook

@facebook

We’re aware that some people are currently having trouble accessing the Facebook family of apps. We’re working to resolve the issue as soon as possible.

30.7K people are talking about this

Корисниците на Фејсбук, Инстаграм, Месинџер, како и Вацап, вчера имаа проблем со прикачување на содржината, како и користење во секој облик на нивно користење.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.