По 8.200 денари месечно, до пензионирање, ќе добиваат 12.000 стечајци

34

Со усвојувањето на Предлог Законот за стечајци, што синоќа помина на владина седница, вкупно 12.000 стечајни работници ќе добиваат по 8.200 денари до нивното пензионирање.

„Досега со овој Закон се обесштетени 11.000 стечајни работници кои добиваат месечен надоместок од околу 8.200 денари, до нивно пензионирање. Со новите измени, вкупниот број на опфатени стечајни работници со оваа мерка ќе биде 12.000“, информираше пратеничката на СДСМ, Јагода Шахпаска.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.