По минусните утрински температури, сончево и топло до 18 степени

15

По минусните утрински температути, времето во текот не денов ќе биде сончево и релативно топло со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 18 степени.

Во Скопје, сончево и тивко. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Најстудено изутринава беше во Маврово -6 Маврово, во Скопје се измерени -4, во Крива Паланка, Тетово, Битола – 3, минус два во Прилеп, Струмица, Гевгелија, Д.Капија, Куманово, Претор, Лазарополе, -1 Охрид, Штип, Дебар, Крушево, 0 Виница, а два степена во Дојран.са/

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.