По неколку часа неколку скопски улици денеска без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека:

Поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, на ден 18.10.2022 година ( вторник ), без електрична енергија ќе останат:

– 11:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. Миле Поп Јорданов. (Општина Карпош)

– 08:30 до 17:00 часот дел од ул. Пролет, дел од ул. Светозар Марковиќ, дел од ул. Истарска, дел од ул. Битолска, дел од ул. Мирче Ацев. (Општина Центар).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.