По одлуката на ДИК, Ристо Ставревски е нов началник на СВР Скопје

156

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за неговото решение Ристо Ставревски да биде началник на СВР Скопје.

Министерот Чулев за Фокус потврди дека со одлуката на ДИК, неговоро решение е конечно иако дополнителниот заменик министер Славјанка Петровска не стави потпис на неговото решение бидејќи Ставревски го имало во „бомбите“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.