По пад од дрво почина државниот правобранител за Велес, Борче Пинев

156

По пет дена лекување на КАРИЛ во Скопје вчера почина државниот правобранител за подрачје Велес, Борче Пинев.

Тој се здоби со тешки повреди од настан кој го евидентираше МВР:

„На 25.07.2020 околу 12.45 часот било пријавено дека пред зграда на ул.„Крсте Мисирков“ во Велес, Б.П.(46) од Велес се повредил при пад од дрво“.

Борче Пинев кој беше дипломиран правник и кој претходно работеше како адвокат, на функцијата државен правобранител беше именуван пред осум години.

Пинев беше сопруг и татко на две ќерки.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.