По претрес во Битола пронајдени повеќе видови дрога кај дилер

На 09.03.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода 3.Б.(29) од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, прашкаста материја, грутчеста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и за настанот бил запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.