По три седмици објавена ненадејната смрт на 52-годишната актерката Стефани Низник

134
Stephanie Niznik

Ѕвездата на популарните телевизиски серии „Вовед во анатомија“, „Ѕвездени патеки“, „Истрага на местото на злосторството“ (CSI: Miami), Стефани Низник ненадејно починала на 52-годишна возраст, пренесе во сабоатата магазинот Variety.

Актерката починала во својот дом во Енсино во Калифорнија на 23-ти јуни, а трагичната вест дури сега стасала до медиумите. Причината за смртта засега е напозната.

Родена во местото Бангор, во сојузната држава Мејн, првично имала амбиции да стане генетичар пред да дипломира на универзитетот Дјук со специјалност за театар и руски. Потоа магистрира уметност на Калифорнискиот институт за уметност, а потоа почнува со помали улоги во сериите како „Исчезнатиот син“ и „Убиството што таа го напиша“.

Најголема слава ѝ донесе улогата на Нина Фини во серијата „Евервуд“ во кој натапуваше крај Трит Вилијамс. Играше во сите четири сезони, толкувајќи го ликот на симпатичната сосетка на семејството Броун

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.