По тридневна пауза, Блатер се врати на работа

137
По тридневна пауза, Блатер се врати на работа

Блатер би требало да се обрати на вработените на редовниот заеднички состанок.

Првиот човек на ФИФА е соочен со можна суспензија од Етичката комисија поради тоа што против него се води кривична истрага.

Неговиот советник Клаус Штеклер за “Асошијетед прес” рече дека тоа ќе биде јасно по ФИФА состанокот.

Мандатот на Блатер на чело на ФИФА завршува во февруари кога се закажани избори за наследник.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.