По вербална расправија кумановец предизвикал пожар

47

СВР Куманово поднесе кривична пријава против кумановецот Р.Р.(32) за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

По претходна вербална расправија помеѓу пријавениот и А.Р.(43) од Куманово, додека А.Р. не бил дома, пријавениот со запаллива течност го испрскал ѕидот од куќата и подметнал пожар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.