Почина 15-годишен млад талент на Интер

70

Голема трагедија го потресе италијанскиот фудбал по веста дека починал 15-годишниот фудбалер на Интер, Мајкл Лентини. Негово срце престана да чука синоќа.

Тој мораше во 2017 година да го напушти тимот поради болест.

Лентини беше поздравен од навивачите на Интер, а Мауро Икарди облече маичка во негова чест.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.