Почина актерка од „Сексот и градот“

Театарската и филмската актерка Линда Грават почина на 77-годишна возраст.

Тажната вест ја потврди и нејзиното семејство.

Линда одигра бројни улоги на Бродвеј, а многумина ќе ја паметат по улогата на „Сексот и градот“.

Таа играше заедно со Сара Џесика Паркер во мега популарната серија.

Таа се појави во 2002 година глумејќи келнерка.