Почина Кормак Рот, 25-годишниот син на актерот Тим Рот

Кормак Рот, музичар и син на актерот Тим ​​Рот, почина на 16 октомври од рак, објави неговото семејство во понеделникот.

Имаше само 25 години. Имаше дива енергија, а неговиот дух беше исполнет со светлина и добрина – објави семејството.

„Колку и да беше див, Кормак беше и олицетворение на добрината. Нежна душа која донесе толку многу среќа и надеж за сите околу неа. Тагата доаѓа во бранови, како и солзите и смеата, кога се сеќаваме на тоа прекрасно момче низ 25 години и 10 месеци што го познававме. Непослушно, радосно, диво и прекрасно дете. Го сакаме. Ќе го носиме со нас каде и да одиме – додале тие“, пренесува Variety.

Кормак дипломирал на колеџот Бенингтон и бил талентиран гитарист, композитор и продуцент. На својот Инстаграм во ноември 2021 година, тој објави дека му бил дијагностициран рак од трет степен.