Почина ќерката на поранешен градоначалник на Битола

Куќен притвор за градоначалникот Талески
Куќен притвор за градоначалникот Талески

Голема трагедија денеска во семејството на поранешниот градоначалник на Општина Битола Владимир Талевски.

Според извори на 4NEWS.mk денеска почина една од двете ќерки на Талевски.

Во моментов нејасни се причините за смртта. Таа живееше во Битола и имаше семејство и дете.

Талевски е во прилепскиот затвор каде издржува казна затвор во случајот „Транспортер“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.