Почина основачот и сопственикна Радио Галакси, Васко Чукарков

2102

Вчера, во 46 – та година од животот, ненајдејно почина нашиот колега и сопственик на Радио Галакси од Кавадарци, Васко Чукарков.

Тој беше и претседател на Асоцијацијата на локални радија, АЛРА, чија конститутивна седница на Управниот одбор се одржа во Хотелот АМОР во Кочани.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.