Почина планинарот паднат во провалијата под Титов Врв

Пронајдени се двете лица кои беа исчезнати на падините од карпа на Шарпланина во реонот кај Титив Врв.

-Од страна на раководителот на РЦУК Тетово сме известени дека комаднирот од Специјалната единица на МВР кој во текот на спасувачката акција се здоби со тешки телесни повреди е извлечен од местото на настанот и моментално со возило е упатен Клиничкиот центар. Второто пронајдено лице е починато и истото се уште се наоѓа на местото на настанот. За истото да биде пренесено ќе треба претходно да се извршат соодветни процедури, информираат од Центар за управување со кризи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.