Почина потпретседателот на српското Собрание

Денеска почина потпретседателот на српското Собрание и поранешен генерал Божидар Делиќ, јавуваат белградските медиуми.

Роден е во 1956 година во Ѓаковица. Завршил Воена академија во Белград.

Тој неодамна беше избран за потпретседател на Собранието на Србија пред коалицијата НАДА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.