Почина позната хрватска актерка

154

Актерката која македонската публика ја запозна преку сериите „Вила Марија„ и „Забранета љубов“ почина на 42-годишна возраст.

Според хрватските портали актерката Маја Петрин, најверојатно починала од срцев удар, но се’ уште нема официјална потврда на оваа информација.

Актерката е родена на 3 јули 1972 години, а глумеше во голем број телевизиски серии.

Познатата и убава актерка имала еден срцев удар во 2009 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.