Почина познатиот штипски гинеколог Стојанов, имал инфаркт во Грција

Познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов почина.

Според информации на ТВ Стар доктор Стојанов починал во Грција.

-Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница -Штип, објави телевизијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.