Починала малолетничката која беше прегазена на булевар „Борис Трајковски“, а возачот избега

Девојката која завчера беше прегазена на булевар „Борис Трајковски“ починала на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, потврдуваат од Министерството за здравство за „Фокус“. Девојката била веднаш оперирана, но вчера во пет часот наутро им подлегнала на повредите.

-На 30.8.2023, во околу 22.30 часот, во СВР Скопје било пријавено на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, патничко возило „алфа ромео“ со скопски ртегистарски ознаки удрило во малолетничка од Скопје, по што возачот го напуштил местото. Малолетничката била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот. Приведени се осомничени лица во врска со настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.