Почувствуван земјотрес во Скопје

45

Земјотрес со интензитет од 2 до 3 степени според Европската макросеизмичка скала, бил регистриран од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, синоќа, 43 минути по полноќ.

Во соопштението се наведува дека епицентарот на земјотресот бил на 760 километри јужно од Скопје, во Средоземното Море.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.