Почина Оливер Драгојевиќ

Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена.

Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак на белите дробови.

Веста за смртта на пејачот ја соопшти најблиското семејство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.