Почина сопругата на екс претседателот на Собранието

872

По кратко и тешко боледување почина Сузана Вељаноска, сопруга на екс претседателот на Собранието, Трајко Вељановски, пишува Старт.мк.

Зад себе остави две полнолетни деца и сопруг. Погребот ќе се одржи деновиве на гробиштата во Ѓорче Петров.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.