Починато тригодишно дете донесено на Клиника

Починато тригодишно дете било донесено во средата во сколскиот клинички центар во а Клиника, а денска по наредба на јавен обвинител се извршува обдукција

Вчера околу 10 часот од страна на лекар од Детската клиника во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека е донесено починато тригодишно дете од Скопје.

Известен е и јавен обвинител и се извршува обдукција.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.