Погба ги помина медицинските прегледи и потпиша договор со Јувентус

Играчот од средниот ред Пол Погба доаѓа во Јувентус како слободен играч.

Според новинарот Ромео Агрести, денеска фудбалерот го завршил лекарскиот преглед и веќе потпишал договор со клубот од Торино.

Во исто време, официјалното објавување на зделката најверојатно треба да се очекува во понеделник, а не денеска или утре.

Погба последните шест сезони ги мина во Манчестер јунајтед. Францускиот репрезентативец во минатото играше за Јувентус.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.