Погба прозборе српски и ги воодушеви своите фанов

90

Фудбалерот на Манчестер јунајтед и можеби еден од најкомплетните фудбалери на денешнината, Пол Погба прозборе српски јазик.

Французинот на својот Инстаграм профил прикачи слика со Немања Матиќ од авионот под која напиша на српски јазик: Брате мајсторе.

Навивачите на Манчестер од странство не знаат за што станува збор, но затоа се радуваат неговите следбеници од регионот!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.