Пол Погба падна на допинг тест – му се заканува суспензија

На францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба му се заканува крај на кариерата откако доби позитивен тест за допинг, објави италијанската новинарска агенција АНСА.

Фудбалерот на Јувентус е позитивен на тестостерон по стандардното тестирање на допинг направено по натпреварот против Удинезе.

На 3о-годишниот фудбалер сега му претстои и второ тестирање по кое треба се потврдат првичните резултати. Со оглед на тоа што ретко кога овие случаи се негираат по двете тестирања на Французинот му се заканува долга суспензија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.