Полицајци нападнати во Аеродром

176

Двајца возсрани скопјани се приведени во четвртокот откако физички нападнале полицајци при вршење на службената должност

На бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје, општина Аеродром, полициски службеници биле физички нападнати при вршење на службени дејства од страна на М.М. (48) и В.М., од Скопје.

М.М. бил приведен во Полициската станица Кисела Вода и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.