Полицаец нападнат во струшко

На 15.07.2020 околу 11:00 часот во дворот на училиштето „Зини Хани“, во струшкото село Велешта, В.Ќ.(31) и А.Ќ.(28), двајцата од истото село, го нарушиле јавниот ред и мир.

Тие најпрво упатиле навредливи зборови, а потоа и физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија во врска со предвремените парламентарни избори.

По целосно документирање на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.