24.8 C
Skopje
четврток, јуни 30, 2022

Полицајка со бомба му се заканила на Есад Рахиќ

471
Жена му се заканувала со бомба на новиот директор Есад Рахиќ пред затворот Шутка, дознава 24 инфо. Неофицијално жената е вработена во МВР, но не познато кои се причините за заканите.

Од МВР потвдија дека се случил инцидент, но вербален. Имало жена, но само вербално се заканувала кон директорот и си заминала, не направила ништо. Идентификивана, пријавен случајот и се презеѓаат мерки за расчистување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.