Полицијата фати дилер од Кичево, дрогата најдена кај купувач

Надворешната канцеларија за криминалистички работи НККР Кичево поднесе кривична пријава против М.З.(24) и С.А.(27), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 11.12.2021 на ул.„11 Септември“, полициски службеници извршиле преглед кај второпријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана, која ја набавил од првопријавениот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.