Полицијата го приведува таткото на Боки 13

446

Во полициска акција по наредба на судот, вечерва се апси Миле Јовановски, татко на Боки 13, осомничен во случајот Рекет за злоупотреби преку Меѓународниот сојуз.  Апсењето се одвива во Тафталиџе кај стара Змија, пренесува Вечер.

Во Кривичниот суд пред малку беше донесена и Јасна Мандиќ- заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.