24.8 C
Skopje
четврток, август 11, 2022

Полицијата откри кој испратил дојава за бомби во Белград и Ниш

Во текот на денешниот ден четири трговски центри беа евакуирани поради тоа што пристигнаа дојави за бомби, а тие биле испратени од „Протонмејл“.

Од истата мејл адреса биле испратени пораки до трговските центри во Белград и Ниш, кои беа евакуирани.

Полицијата во соработка со Обвинителството за високотехнолошки криминал работат на решавање на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.