Полицијата трага по 16- годишно девојче од скопско

На 24.02.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Гази Баба, А.А.(51) од с.Огњанци, скопско, пријавил дека од с.Идризово, скопско, се оддалечила неговата ќерка А.А.(16).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.