Полицијата упадна на аеродромот во Хонг Конг и се судри со демонстрантите

402

Полициски интервентни сили предмалку упаднаа на аеродромот во Хонг Конг и се судирја со демонтрантите кои неколку дена го окупираа, поради што од вчера откажани се сите летови од него.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.