Полицијата запре „ауди а8“ и пронајде 11 мигранти

Денеска (21.04.2023) во 02.50 часот на автопатот А1, клучка Градско полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Михајлово запреле патничко моторно возило “ауди а8“ со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

При преглед во него биле пронајдени 11 мигранти, од кои 10 од Конго и еден од Авганистан.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.