Крими хроника

Полицијата спречи обид за самоубиство кај Веро џамбо

Полицијата спречи обид за самоубиство кај Веро џамбо

Во близина на трговскиот центар „Веро Џамбо“ едно лице во понеделникот вечерта се заканувало дека ќе скокне од четврти спрат од недоизградена зграда, објави Либертас.

Екипи на СВР и Брза помош биле на терен кај зданието зад трговскиот центар.

Според информациите на порталот, лицето набрзо било спречено во обидот да се самоубие, а во акцијата учествувале алфите и тим од потраги при МВР.